Futboll La Liga Sport

KOMENTON SUKSESIN KUNDËR BARCELONËS/ Simeone: Duke marrë parasysh atë që pashë në fushë…

Atletico Madrid fitoi ndaj Barcelona-s, por trajneri Diego Simeone sigurisht që e quan jo fitore të lehtë dhe madje tepër të vuajtur. Ai ndalet te Barcelona e Torinos, që mundi Juventusin.

Trajneri i Atlético Madrid e komentoi kështu suksesin kundër Barcelonas: “Barcelona kishte një lojë të shkëlqyeshme në Torino, ata dinë të luajnë në mënyrë mbrojtëse në mes të fushës.

Duke marrë parasysh atë që pashë në fushë, të dy ekipet pritën në mesfushë duke u përpjekur të kontrollonin hapësirat dhe pastaj të rifillonin në fazën e sulmit.

Këtë herë shkoi më mirë për ne”.

Related posts

PARTIZANI KTHEN LOJTARIN E HUAZUAR LARG SHQIPËRISË/ Mesfushori u bashkohet “të kuqve” në stërvitje

Delo.autor

E PABESUESHME, POR E VËRTETË! Ja dy mbrojtjet më të mira në Europë

Delo.autor

NA LA PA FRYMË/ Interi zbukurohet, por vëmendja ka shqetësuar MOTRËN SEKSI të Gabigol (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment