KUPA E SHQIPËRISË/ Kualifikim me vuajtje, Laçin e nderon Nuabueze kundër Egnatias

Barazimi kundër Kastriotit në kampionat është harruar tashmë dhe kurbinasit e drejtuar nga Armando Cungu do të kërkojnë me çdo kusht kualifikimin në turin çerekfinal. Nga ana tjetër, pas kualifikimit të merituar ndaj Besëlidhjes, sot Egnatia do të kërkojë suksesin e radhës.

Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin e Egnatias. Për rrogozhinasit shënoi Xhekson në minutën e 25′ të ndeshjes.

Koha e rregullt është mbyllur në barazim 1-1, pas golit të Tekos në minutën e 85′ dhe ndeshja shkon në shtesën prej 30 minutash. Edhe 15 minutat e para të shtesës janë mbyllur në barazim 1-1.

Laçi ka gjetur avantazhin me anë të sulmuesit Kirian Nuabueze, që ka shënuar në minutën e 107′ të takimit.