Futboll Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Berisha i dalluari i javës, shkëlqen edhe Balliu. Njihuni me 5 “Kuqezinjtë” me performacën më të mirë

Gardiani i Kombëtares, Etrit Berisha është legjionari me vlerësimin më të lartë per fundjavën që sapo lamë pas. Portieri shqiptar ishte heroi i Splait në triumfin 0-1 ndaj Rexhinës në transfertë, teksa arriti të neutralizonte penalltinë e gjuajtur nga Denis.

Berisha u vlerësua me notën 8.6 nga faqja e sepcializuar e statistikave “Sofa Score”. Në vend të dytë për sa i përket vlerësimeve është Ivan Balliu. Mbrojtësi i cili aktivizohet te Almeria në Ligën e Dytë spanjolle.

Skuadra e tij barazoi 0-0 në shtëpi ndaj Xhironës. Në listën e futbollistëve shqiptarë më të vlerësuar që luajnë në kampionatet Europiane bëjnë pjesë edhe Kristal Abazaj, Mërgim Mavraj dhe Berat Gjimshiti.

VLERËSIMET E LEGJIONARËVE SIPAS “SOFA SCORE” TË PËRGATITURA EKSKLUZIVISHT PËR “PANORAMA SPORT”: