Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Manchester City-Olympiacos. Rezultati 3-0

Manchester City po kërkon startin përfekt në Ligën e Kampionëve derisa sonte pret në Etihad, kampionin e Greqisë në Ligën e Kampionëve.

City nga dy ndeshje ka të dyja fitore dhe sonte pritet që skuadra e Pep Guardiolës ta arrijë edhe fitoren e tretë. Por, Guardiola sonte ka vendosur të bëj disa ndryshime në formacion.

Nga minuta e parë në sulm ka startuar Ferran Torres, Sterling dhe Mahrez ndërkaq De Bruyne është kapiten i City. Manchester City është në Grupin C në Ligën e Kampionëve bashkë me Olympiakos, Porto dhe Marseille.

 

LIVE/ Manchester City – Olympiacos 3-0

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 12/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Ferran Torres.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

RENDITJA E KLUBEVE ME FITIM TË LARTË/ “Los Blancos” kap fronin e pushtetit ekonomik, Barcelona ngjit shkallët (FOTO)

Delo.autor

FFK PUBLIKON MASAT/ Asnjë lëshim për ndeshjen Kosovë-Azerbaixhan

Isa.Autor

LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja ndeshja Skënderbeu-Partizani. Rezultati 1-2

Delo.autor

Leave a Comment