Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Salzburg-Bayern Munich. Rezultati 2-6

Mërgim Berisha ka startuar përsëri për skuadrën e Salzburg sonte në kuadër të javës së tretë të Ligës së Kampionëve Sulmuesi kosovar, i cili mbron ngjyrat e Kombëtares U21 të Gjermanisë, shënoi gol në ndeshjen e kaluar kundër Atletico Madridit, por që skuadra e tij nuk arriti që ta ruajë epërsinë deri në fund kundër Atleticos.

Ai sonte do të luan kundër kampionëve të Gjermanisë dhe Europës, Bayern Munchen në Austri, e ku partner në sulm do ta këtë Koitan. Në anën tjetër, Bayern ka startuar me Lewandowski, Coman, Muller e Gnabry në vijën e parë të sulmit. Bayern nga dy ndeshje ka dy fitore dhe prin në Grupin A.

 

LIVE/ Salzburg – Bayern Munich 2-6

 

MINUTA 66/ Salzburg barazon shifrat me golin e shënuar nga Masaya Okugawa.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 44/ Bayern Munich kalon në avantazh me autogol te realizuar nga Rasmus Kristensen.

MINUTA 21/ Bayern Munich barazon shifrat me golin e shënuar nga Robert Lewandowski.

MINUTA 4/ Salzburg kalon në avantazh me golin e shënuar nga Mërgim Berisha.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PLAS TEK REALI/ PEREZ tregon se kush është FAJTORI për humbjen e MADRILENEVE

Isa.Autor

MILAN-MANCHESTER UNITED/ Pritet një ndeshje e “luftuar” nga të dyja ekipet, kërkojnë kualifikimin (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

NGACMOHET PËR POZAT NUDO TË ICARDIT ME WANDA NARAN/ Trajneri i “Zikaltërve” jep komentin epik (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment