Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Ekipi i Guardiolës bën detyrën kundër Olympiacos, Porto kalon me lehtësi Marseille

Manchester City ka fituar 3-0 në shtëpi kundër Olympiacos në javën e tretë të Grupit C të Champions League.

Torres, Gabriel Jesus dhe Cancelo kanë qenë golashënuesit për Citizens, që tani kryesojnë grupin me 9 pikë.

Pas tyre, me gjashtë pikë, renditet Porto. Bardheblutë kanë mposhtur me të njëjtin rezultat mbrëmjen e sotme Marseille në shtëpi. Marega, Sergio Olivera dhe Luis Diaz kanë shënuar për portugezët.

Related posts

SKËNDERBEU-KASTRIOTI/ Zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi në sfidën e sotme

Delo.autor

BOKSIERI SHQIPTAR premton: Do t’i përfaqësoj gjithmonë ngjyrat tona (VIDEO)

Isa.Autor

“E KEMI BAZËN PËR TË SHKUAR NË GRUPET E EUROPËS”/ Egbo: Në kampionat të gjithë janë pretendentë

Delo.autor

Leave a Comment