Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Lille-Milan. Rezultati 1-1

Milani do të luajë sonte ndaj Lille në javën e katërt të grupeve të Europa League pas humbjes 3-0 në “San Siro”. Asnjë ndryshim, ose të paktën asnjë “devijim” nga ajo që pritej dhe ishte thënë e stërthënë këto ditë. Milani do të zbresë në fushë me 5 ndryshime në krahasim me sfidën ndaj Napolit në “San Paolo”, nisur edhe nga mungesat.

Ibrahimovic, Saelemaekers dhe Leao janë të dëmtuar, kurse Musaçhio ende jo i rikuperuar totalisht. Kështu që Pioli ka zgjedhur të hedhë në fushë një formacion ku zbresin titullarë Hauge, Dalot, Tonali, Castillejo dhe Gabbia. Për Hauge është hera e parë si titullar në mënyrë absolute, pasi ende nuk ka luajtur një ndeshje në total, por vetëm 62 minuta mes disa ndeshjesh. Te Lille mungon ashtu si pritej Renato Sanchez, ylli i ekipit, pasi ende i dëmtuar.

 

LIVE/ Lille – Milan 0-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 65/ Lille barazon shifrat me golin e shënuar nga Jonathan Bamba.

MINUTA 46/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Samu Castillejo.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

E PABESUESHME/ Ibrahimovic do të bëhet “Faraon”, gati oferta marramendëse

Isa.Autor

Impakti Ronaldo, Higuain vjen në top formë në grumbullim

Sadik.Autor

LYON-BAYERN MUNICH/ Të dy trajnerët zgjedhin lojtarët më në formë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment