Futboll Premier League Sport

RRËFEN EPISODIN SKANDALOZ/ Legjenda Rooney: I theva telefonin ish-shokut të ekipit tek Manchester United

Ish-kapiteni i Manchester United, Wayne Rooney, ka treguar një episod shumë skandaloz gjatë kohës kur luante për “Djajtë e kuq”. Ai kujton një përplasje me Ravel Morrison, kur i ka thyer telefonin atij në tokë.

“E mbaj mend njëherë kur i theva telefonin Ravel Morrison. Ai kishte ardhur në dhomat e zhveshjes së ekipit të parë gjatë kohës që ishte me rezervat.

“Telefoni ishte në karikim, ai e kishte hequr dhe kishte vendosur të tijin”, – tha Rooney. Karakteri i sulmuesit ka qenë gjithmonë shpërthyes dhe kjo histori e tregon më së miri.

Related posts

DEBUTIM ËNDRRASH/ Talentit shqiptar i mjaftojnë vetëm 120 sekonda, i dhuron fitoren skuadrës italiane (FOTO)

Delo.autor

Pas Batshuayi, një tjetër lojtari i Chelsea shkon drejt Dortmundit…

Sadik.Autor

VIDEO/ Transferimi te Arsenal, dalin pamjet e para të Aubameyang si ‘Gunners’

Q.Autor

Leave a Comment