Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Cikalleshi me shokë dhurojnë spekatkël, i japin “leksion” Fenerbahçes (VIDEO)

Konjaspor, ku aktivizohet sulmuesi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi, ka mposhtur Fenerbahçen ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke e zbritur kështu nga kreu i renditjes.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e Fenerbahçes, Cikalleshi me shokë ishin spekatkolarë, teksa shënuan dy herë në pjesën e dytë, aty ku njëri nga golat ishte për korrnizë.

Jevtoviç pas një krosimi të marrë nga Shengelia, kthehet bukur me roveshatë dhe e dërgon topin në fundin e rrjetës. Me këtë fitore Konjaspori shkon në kuotën e 9 pikëve pas 8 javëve të para dhe renditet në vendin e 10 ndërsa Fenerbahçe zbret në vendin e dytë me 17 pikë.

VIDEO

Related posts

Trajneri i Brazilit nuk përmbahet pas golit, shikoni si rrëzohet duke vrapuar (VIDEO)

Sadik.Autor

Chelsea nxjerr në shitje yllin spanjoll për sulmuesin e Paris SG

Sadik.Autor

BEFASON EVRA/ Francezi nuk lë REHAT as DERRIN, e LODH me ushtrime në …(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment