Futboll Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË MAQEDONINË E VERIUT/ Gol “alla Kuarezma”, ish-lojtari i Tiranës i mahnit të gjithë (VIDEO)

Struga Trim&Lum, i shkoi shumë afër fitores ditën e djeshme në kampionatin  e Maqedonisë së Veriut, ndaj Vardarit, pro këta të fundit barazuan në minutën e 98’ në 2-2.

Pjesa e parë sihte mbyllur me avantazhin e Strugës 2-1, teksa kishin shënuar Cvetanoski dhe ish-lojtari i Tiranës, Klisman Cake. Pikërisht ky i fundit realizoi një supergol ditën e djeshme, duke i mahnitur të gjithë.

Mbrojtësi Cake, lëshon një gjuajtje shumë të bukur me pjesën e jashtme të këmbës së djathtë, me topin që përfundoi në fundin e rrjetës, duke mos i lënë asnjë vend për reagim portierit kundërshtar. Një gol ky “alla Kuarezma”, me portugezin që jemi mësuar ta shikojmë të shënojë shpesh gola të tillë.