Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

YLLI BERISHA SHKËLQEN NË KAMPIONAT/ Sulmuesi kosovar “ngrin” kampionët e Rusisë me dopietë (VIDEO)

Bernard Berisha ka zhvilluar një super ndeshje sot me Ahmat Groznin e tij duke shënuar një dopietë ndaj skuadrës së Zenitit në Premier Ligën ruse.

Fillimisht Berisha ka shënuar golin e 1-1, ku arriti të finalizojë me një goditje gjeniale në shtyllën e dytë pas një krosi spektakolar të Poliarus. Ndërsa në minutën e 53-të barazoi rezultatin 2-2 me anë të një super penalltie “alla” Panenka.

Aktualisht Grozni i Berishës me këtë barazim renditet në vendin e 5 të kampionatit.

Related posts

Starton Champions League/ Tottenham dhe PSV kërkojnë fitoren e parë

Isa.Autor

NË MOSHËN 53-VJEÇARE/ Mike Tyson tregon sërish fuqinë dhe shpejtësinë në stërvitje (VIDEO)

Delo.autor

TËRMETI TRAGJIK/ Kampionët e Botës dhe Europës, bamirësi në Tiranë për familjet e prekur

Delo.autor

Leave a Comment