CAVANI HUMB MENDJEN GJATË NDESHJES/ E kap kundërshtarin nga fyti dhe e rrëzon në tokë (VIDEO)

Edinson Cavani arriti t’i shpëtonte përjashtimit me karton të kuq gjatë fitores 2:0 të Manchester Unitedit përballë Evertonit në “Carabao Cup”.

Uruguajani pati një duel mbrëmë me mbrojtësin e Evertonit, Mina në fillim të pjesës së dytë.

VAR nuk është në përdorim në “Carabao Cup” dhe gjyqtari Andrew Madley nuk e pa grindjen kështu që mbeti pa u ndëshkuar.

Cavani arriti të shënonte në minutën e 88-të dhe t’i jepte Manchester Unitedit epërsinë.

Manchester United në gjysmëfinale të këtij kompeticioni do të takohet me rivalët lokalë të Manchester City-t.