Futboll Premier League Sport

CHELSEA-LEEDS/ Lampard kërkon fitoren për të marrë kreun e Premier League (FORMACIONET ZYRTARE)

Chelsea e pret sonte në Stamford Bridge skuadrën e promovuar sivjet në Premier Ligë, e që deri tani ka arritur rezultate të mira, Leeds United.

Chelsea sonte do të përballet me njërën prej skuadrave me në formë në Premier Ligë, skuadrën e Leeds United.

Në rast të fitores, Chelsea do të kalonte në vendin e parë, s’paku deri nesër mbrëma, duke tejkaluar me pikë Tottenhamin dhe Liverpoolin.

Për këtë sonte Frank Lampard ka startuar me Havertz, Giroud dhe Werner në sulm.

Formacionet zyrtare:

Chelsea

Leeds

Related posts

Betejat në Shkodër e Kamzë, trajnerët zgjedhin ”luftëtarët”

Sadik.Autor

MESAZH TË QARTË REAL MADRIDIT/ Keylor Navas: Ditën kur nuk e meritoj të jem titullar, do të…

Delo.autor

E BUJSHME/ Juventusi “bën pazar” në MADRID, ja cilin SUPER lojtar synon në JANAR

Isa.Autor

Leave a Comment