Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Pronarët e Inter do i ndryshojnë emrin skuadrës, ja 5 alternativat…

Parashikohen risi për vitin e ri në ambientet e Jiangsu Suning. Sipas mediave aziatike është e mundur që klubi tjetër në pronësi të “Suning”, kolosit të Nankinit me në krye familjen Zhang (me Stivenin që është edhe presidenti i Interit), mund të ndryshojë së shpejti emër.

Në listë si alternativa të mundshme, siç ka raportuar ditën e djeshme portali “Titan Sports Plus”, janë emërtimet Jiangsu FC, Jiangsu Jinling (Jinling është emri antik i qytetit të Nankinit, ku ka selinë skuadra), Jiangsu Bravelions, Jiangsu Warriors dhe Inter Jiangsu.

Gjithmonë, bazuar tek i njëjti burim është shumë e mundur që të zgjidhet Jiangsu FC.

Related posts

VIDEO/ Mos kini dyshime, portieri i Romës bëri pritjen e vitit. ‘Çmendet’ komentatori arab

Q.Autor

SFIDA NDAJ SHIROKI PËR CONFERENCE LEAGUE/ Vllaznia në sulm ndaj boshnjakëve, ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

LIVE/ Partizani-Tirana, Shtyjnë bardheblutë. Në kërkim të golit të dytë

Delo.autor

Leave a Comment