FITORE E MERITUAR/ Wolves mposht me përmbysje “Blutë e Londrës” në frymën e fundit

Wolves-Chelsea, ndeshja që ka hapur javën e 13-të të Premier League është mbyllur në barazim 2-1 për vendasit.

Tjetër rezultat zhgënjyes për Blutë pas humbjes 1-0 të pësuar kundër Everton-it tri ditë më parë.

Gjithçka ka ndodhur në pjesën e dytë. Giroud ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 49-të, ndërsa Podence ka barazuar në të 66-ën me një gol të bukur.

Kur mendohej se takimi do të mbyllje barazim, ka ardhur goli i Neto-s që i ka dhuruar tri pikët vendasve.

Chelsea mbetet në vendin e e pestë me 22 pikë, ndërsa Wolves është ngjitur në të 9-in me 20 pikë.