Champions League Futboll Sport

LEIPZIG-MANCHESTER UNITED/ “Djatë e Kuq” synojnë fitoren për të siguruar biletën e kualifikimit (FORMACIONET ZYRTARE)

Leipzig-Manchester United është një minifinale sonte në Ligën e Kampionëve, pasi që njëra prej këtyre dy skuadrave do të eliminohet sonte nga Liga e Kampionëve

Leipzig e pret në shtëpi sonte skuadrën e Manchester United, në një duel për kualifikim në 1/8 e finales se Ligës së Kampionëve.

Tri skuadra në Grupin H janë në garë për t’u kualifikuar për 1/8 e finales, por PSG ka një përparësi të lehtë pasi që do të përballet me Instanbull Basaksehir të cilët tashmë janë të eliminuar nga kjo garë dhe atë si vendas.

Manchester United për momentin është lider dhe ai sonte ka edhe një përparësi të vogël pasi që e ka mundur në ndeshjen e parë Leipzigun me rezultat 5-0.

Kështu që Leipzig, që e dëshiron kualifikimin duhet që gjithsesi të shënoi fitore.

Për United, sonte nga fillimi ka startuar Rashford, Telles, Bruno Fernandes e Greenëood nga minuta e parë, derisa për Leipzig sulmit i prin Olmo, Nkunku dhe Forsberg.

Formacionet zyrtare:

Leipzig

Manchester United

Related posts

“AI ËSHTË NJË TRAJNER QË TË MOTIVON”/ Milito: Ja pse Mourinho do të ketë sukses tek Roma

Delo.autor

NUK BËN PJESË NË PLANET E CONTES/ Mesfushori mesazh dashurie Interit: E dua këtë fanellë, do luftoj me “Zikaltërit” për…

Delo.autor

Panik te Brazili! Ylli i madh lëndohet rëndë, mungon në Kupën e Botës?

Sadik.Autor

Leave a Comment