Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Cadiz-Barcelona. Rezultati 2-1

Lionel Messi ka startuar sonte kundër Cadizit, në ndeshjen e Barcelonës që do ta zhvillojë në kuadër të xhiros së 12 të La Ligës spanjolle

Megjithatë, Barcelona ka dy ndeshje më pak të zhvilluara, derisa Cadiz ka një pikë më shumë se Barcelona.

Për këtë, fitorja është e rëndësishme për Barcelonën që të ngritët në tabelë të La Ligas dhe për këtë sonte ata kanë startuar me Lionel Messi, Braithëaite, Grizmann e Coutinho në sulm.

 

LIVE/ Cadiz – Barcelona 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 63/ Cadiz kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alvaro Negredo.

MINUTA 57/ Barcelona barazon shifrat me autogolin e realizuar nga Pedro Alcala.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 8/ Cadiz kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alvaro Gimenez.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

RIKTHEHEN TEK REZULTATET POZITIVE/ “Ujqërit e Dëborës” mposht me “poker” Kastriotin

Delo.autor

TRIUMFON LIVERPOOLI/ Bayerni i thotë mirupafshim Champions League

Delo.autor

“XHEMAILIN E RESPEKTOJ POR NUK E DASHUROJ”/ Erjona Sulejmani: Tabuja e homoseksualitet në futboll… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment