Premier League Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Chelsea-Leeds. Rezultati 3-1

Chelsea e pret sonte në Stamford Bridge skuadrën e promovuar sivjet në Premier Ligë, e që deri tani ka arritur rezultate të mira, Leeds United.

Chelsea sonte do të përballet me njërën prej skuadrave me në formë në Premier Ligë, skuadrën e Leeds United.

Në rast të fitores, Chelsea do të kalonte në vendin e parë, s’paku deri nesër mbrëma, duke tejkaluar me pikë Tottenhamin dhe Liverpoolin. Për këtë sonte Frank Lampard ka startuar me Havertz, Giroud dhe Werner në sulm.

 

LIVE/ Chelsea – Leeds 3-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+3/ Chelsea dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Christian Pulisic.

MINUTA 61/ Chelsea kalon në avantazh me golin shënuar me golin Kurt Zouma.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 27/ Chelsea barazon shifrat me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

MINUTA 4/ Leeds kalon në avantazh me golin e shënuar nga Patrick Bamford.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Messi i “dërrmuar” nga Championsi: Më shumë kam lodhje mendore, sesa fizike

Delo.autor

ÇFARË SPEKTAKLI/ Shënohet SUPERGOLI i parë në ndeshjen, Arabi – Brazil (VIDEO)

Isa.Autor

RRËFEN AVENTURËN E IBRAHIMOVIC TEK MLS/ Agjenti Raiola: Donte të jetonte atje me familjen, por…

Delo.autor

Leave a Comment