Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester United-Leeds. Rezultati 6-2

Ka nisur sfida mes Manchester United dhe Leeds United.

Për mysafirët nga minuta e parë Bielsa ka hedhur në fushë shqiptarin e Maqedonisë, Ezgjan Alioski.

Dy skuadrat iu rikthyen fitoreve në Premierligë xhiron e kaluar dhe do të kërkojnë të vazhdojnë me të njëjtin ritëm.

 

LIVE/ Manchester United – Leeds 6-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 73/ Leeds ngushton diferencën me golin e shënuar nga Stuart Dallas.

MINUTA 70/ Manchester United realizon golin e gjashtë falë Bruno Fernandes.

MINUTA 66/ Manchester United shënon golin e pestë falë Daniel James.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Leeds ngushton diferencën me golin e shënuar nga Liam Cooper.

MINUTA 37/ Manchester United shënon golin e katërt falë  Victor Lindelof.

MINUTA 20/ Manchester United thellon shifrat me golin e shënuar nga Bruno Fernandes.

MINUTA 3/ Manchester United dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Scott McTominay.

MINUTA 2/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Scott McTominay.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

SHKËLQYEN NË CHAMPIONS LEAGUE/ Ja sa vlejnë dhe nga cilët kërkohen talentet e Ajax

Delo.autor

DEKLARATA BEFASUESE/ Djali i legjendës holandeze Johan Cruyff: CR7 do të mbahet mend si…

Delo.autor

U AFRUA ME SHUMË BUJË/ Theu karantinën për firmën me Juventusit, vjen sot vendimi për Vlahovic

Delo.autor

Leave a Comment