Futboll Sport

“PLESHTI” THEU REKORDIN E LEGJENDËS PELE/ 644 birra speciale për 644 gola. Ja ideja gjeniale për të festuar… (FOTO)

Ai ka shënuar 644 gol me fanellën e Barcelona-s.

Budweiser do t’i dërgojë 644 birra çdo portieri që ka pësuar një nga golat e tij. Ndodh edhe kjo kur quhesh Lionel Messi dhe kalon rekordin e golave me të njëjtën skuadër që para pak kohës mbahej nga Pele.

Nga sa kuptohet nga profilet e birrës së njohur me të cilin numri 10 i Barcelona-s ka lidhur prej kohësh një marrëveshje komerciale. kompania, për të festuar arritjen e Pleshtit, ka vendosur ta festojë në mënyrën e saj rekordin e golave të sapo arritur.

Budweiser do të dërgojë një shishe speciale për çdo gol të shënuar secilit portier me të cilin Leo është përballur në karrierë. Kështu, për saktësi, do të jenë plot 644 birra. Të gjitha në edicion të limituar dhe me numra, nga 1 deri të 644.

Related posts

GENOA-MILAN/ Gafa trashanike e Pepe Reinas ndëshkon “Kuqezinjtë” (VIDEO)

Delo.autor

NË PRAG TË NDESHJES MIQËSORE ME “DJAJTË E KUQ”/ Conte përjashton Mauro Icardin nga Interi, ja arsyeja kryesore

Delo.autor

DY ORË PARA SFIDËS/ Shpresa e fundit për Gjermaninë. Franca në kërkim të kualifikimit

Isa.Autor

Leave a Comment