Futboll La Liga Sport

943 DITË PRITJE PËR TË LUAJTUR ME REAL MADRID/ Talenti i blerë gati 9 milionë euro përgatitet të debutojë

Më 22 qershor 2018, Real Madrid zyrtarizoi nënshkrimin e Andriy Lunin, portierit të Ukrainës Under-20, i cili do të fitonte Kupën e Botës një vit më vonë.

Të mërkurën, talenti i lindur në 1999 mund të dalë në fushë për herë të parë në një ndeshje zyrtare me Blancos, kundër Alcoyano në Copa del Rey.

Andriy Lunin | NEW REAL MADRID PLAYER - YouTube

Lunin deri më tani ka luajtur vetëm 25 ndeshje në Spanjë, me fanellat e Oviedo, Leganes (5 në La Liga) dhe Real Valladolid.

943 ditë pas mbërritjes së tij në Madrid (nga Zorya Luhansk për 8.5 milion euro), koha e tij më në fund mund të ketë ardhur.

Related posts

MPOSHTËN MALLORCAN ME “MANITA”/ Flet Griezmann: Ishte një ndeshje fantastike, por në Champions…

Delo.autor

MREKULLOHUNI/ “Çmenduria” e Mohamed SALAH, shënon gol nga KORNERI (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Partizani-Laçi, Moment i vështirë në portën e “Demat”

Delo.autor

Leave a Comment