Futboll Kategoria Superiore Sport

AFRIM I BUJSHËM I TIRANËS/ Firmos me sulmuesin e kombëtares

Tirana ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkaton e janarit dhe bëhet fjalë për një emër të bujshëm, si Taulant Seferi.

Seferi, i shumë përmendur për kalimin e tij te Shkëndija e Tetovës, e gjen veten nën ngjyrat bardheblu.

Kanë qenë kryeqytetasit kanë njoftuar se është mbyllur me sukses marrëveshja me Young Boys për të huazuar sulmuesin Seferi.

“Mirësevjen Taulan Sulejmanov (Taulant Seferi)! Klubi i Futbollit Tirana njofton afrimin e parë të merkatos së Janarit. KF Tirana njofton arritjen e marrëveshjes me klubin e madh europian Young Boys për huazimin e sulmuesit Taulan Seferi. Pas bisedimeve te orëve të vona mes dy presidencave u arrit bashkëpunimi për të patur në organikën e ekipit tone 24 vjecarin. Seferi është prej kohësh pjesë e klubit zviceran dhe gjithashtu lojtar I kombëtares shqiptare të futbollit ku ka bërë paraqitje tejet dinjitoze. Klubi I uron suksese me fanellën bardheblu”, shkruan Tirana.

Related posts

E QUAJTËN DËSHTAK/ Shafaqet më në fund TALENTI I DEMBELES tek BARÇA

Isa.Autor

Nga penalltitë e Steauas te kapitullimi në Romë, netët e zeza të Barçës në Europë

Sadik.Autor

COUTINJO E BINDI/ Mesfushori brazilian shumë pranë nënshkrimit me Barcelonën

Isa.Autor

Leave a Comment