“LOS BLANCOS” NË KRIZË/ Levante mposht me përmbysje Kampionët e Spanjës

Real Madridi është skandaloz këtë sezon! Kampionët e Spanjës humbën me rezultatin 1-2 në ndeshjen kundër Levantes në shtëpi. Madrilenët e nisën në mënyrë skandaloze, pasi Militao la ekipin në baltë që në minutën e 9′.

Vendasit gjetën golin në minutën e 13′, pasi Asensio dërgoi topin në rrjetë. Toni Kroos dhuroi një pasim fantastik nga mesfusha për madrilenët dhe gjeti rrjetën për 1-0.

Miqtë arritën të reagonin dhe ia dolën të gjenin golin në minutën e 32′ nga Morales për 1-1. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e barabartë, ndërsa pjesa e dytë foli për Levanten.