Basketball Sport

NBA/ Theu protokollin anti-Covid, ylli i Brooklyn Nets përfundon 1 javë në karantinë

Basketbollisti i Brooklyn Nets, Kevin Durant, një nga yjet e NBA-së, do të qëndorjë në karantinë një javë dhe nuk do të luajë në ndeshjen ndaj Utah Jazz.

Shkak është bërë shkjelja e protokollit anti-Covid që ka miratuar NBA, pasi ka takuar persona që kanë qenë pozitivë me Covid-19.

Në fakt, vetë lojtari e ka kaluar virusin pranverën e vitit të kaluar, por thyerja e protokollit të sigurisë i ka kushtuar shtrenjtë Durant.

Durant nuk është lojtari i parë që detyrohet të bëjë 1 javë karantinë, pasi më herët edhe James Harden është pezulluar kur organizoi një festë private.

Related posts

E BUJSHME NAG ANGLIA/ Dëshiron largimin, klubi i madh i Premier League presing për yllin e Fiorentinës…

Delo.autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Nuk po bind tek klubi i Serisë B, futbollisti i Kombëtares drejt largimit në janar

Delo.autor

NDIZET ALARMI TEK JUVENTUS/ Shtohen problemet për trajnerin Allegri, Italia i dëmton sulmuesin…

Delo.autor

Leave a Comment