Futboll La Liga Sport

NË KËRKIM TË ZËVENDËSUESIT COSTA/ Atletico Madrid lëviz gurët, goditja për titullin vjen nga Franca

Atletico Madrid është në kërkim të zëvendësuesit ideal të Diego Costa-s, aktualisht pa kontratë dhe në kërkim të një skuadre të re.

Në orët e fundit ka filluar të qarkullojë emri i sulmuesit të Lyon-it, Moussa Dembele.

Colchoneros dukej se kishin siguruar Willima Jose nga Real Sociedad, por marrëveshja mes dy klubeve nuk është arritur. Arsyeja? Huazimi me të drejtë blerje, që nuk është pranuar nga klubi spanjoll, ndryshe nga Lyon.

Një “9” e ngjashme me Costa-n për të kërkuar fitoren e titullit në La Liga.

Related posts

RIKTHIMI I CR7 NË “OLD TRAFFORD”/ Forlan “vë bast”: Ronaldo do ta kthejë në majë Manchester United

Delo.autor

PËRPBALLJA NË “SAN SIRO”/ “Zikaltërve” nuk i falet dështimi me Chievon

Delo.autor

“KUSH HUMB, PAGUAN PICAT”/ Ja ç’ndodh së fundmi te SKËNDERBEU me Shehin në portë

Isa.Autor

Leave a Comment