Futboll Kategoria Superiore Sport

U AFRUA NGA BYLIS/ Por mesfushori Murataj nuk mund të debutojë me “Demat” ndaj Apolonisë. Ja arsyeja…

Valentino Murataj, lojtari më i ri i Partizanit, nuk do të ketë mundësinë të debutojë kundër Apolonisë, kjo për shkak se ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë gjatë periudhës kur luante me Bylisin.

24-vjeçari është në kuotën e katër të verdhëve dhe nuk do të jetë i gatshëm për trajnerin Daja.

Debutimi i Muratajt me fanellën e Partizanit shtyhet, me mesfushorin që pritet të zbresë në fushë në ndeshjen përballë Skënderbeut, e vlefshme për javën e 14-të të Kategorisë Superiore, e cila do të luhet me datë 16 janar.

Related posts

JUVENTUS KËRKON FITOREN E RADHËS/ Andrea Pirlo përballë Inzaghit, për të thyer tabunë

Delo.autor

GJIGANTI ITALIAN SHFRENON FANTAZINË/ Pronoton Guardiolën dhe Mbappe për sezonin e ri…

Delo.autor

NUK NDALEN POLEMIKAT/ Nga gjuha tek pavarësia e Katalonjës; “El Mundo” zbulon klauzola të reja të kontratës së Messit

Delo.autor

Leave a Comment