Futboll Sport

NUK NJEH HUMBJE NË KAMPIONAT KËTË SEZON/ Skuadra shqiptare mes 14 ekipeve të pamposhtura të Europës (LISTA)

Plot 14 skuadra Europiane nuk njohin ende humbjen në kampionatet elitare të vendeve të ndryshme, në këtë sezon të ri futbollistik. I veçantë është fakti se në këtë listë bën pjesë edhe skuadra shqiptare e Teutës, që në 12 javë kanë arritur të sigurojnë 4 fitore dhe 8 barazime duke e mbyllur vitin kalendarik të pamposhtur.

Në këtë listë bëjnë pjesë edhe emrat e mëdhenj si Milani, Gllasgou Rejnxhërs, Olimpiakos, Sportling Lisbonë, Shahtjor Donetsk, etj.

Lista e plotë e ekipeve pa humbje

Gllasgou Rejnxhërs – Skoci (20 fitore 2 barazime)

Crevena Zvezda – Serbi (17 fitore 2 barazime)

Sarajevo – Bosnia Hercegovina (13 fitore 6 barazime)

Shamrok Rovers –  Irlandë (15 fitore 3 barazime)

Milan – Itali (11 fitore 4 barazime)

Ferencvarosh – Hungari (12 fitore 2 barazime)

Olimpiakos – Greqi (11 fitore 2 barazime)

Slavia Pragë –  Çeki (11 fitore 2 barazime)

Shahtjor Donetsk – Ukrainë  (8 fitore 5 barazime)

Sporting Lisbonë – Portugali (10 fitore 2 barazime)

Teuta- Shqipëri ( 4 fitore 8 barazime)

St Joseph – Gjibraltar (7 fitore 1 barazim)

Europe – Gjibraltar (7 fitore 1 barazim)

La Fiorita – San Marino (5 fitore 0 barazim)

Related posts

POSHTËRIMI NË CHAMPIONS/ Tifozët presin me banderola lojtarët e Barcelonës: Turpi në 121 vjet histori

Delo.autor

“ME TY FUTBOLLI VDES!” Në Gjermani organizohet varrimi i Leipzig (FOTO)

Delo.autor

Tirana pranë firmës me fantazistin e njohur, akordi çështje orësh

Sadik.Autor

Leave a Comment