Futboll La Liga Sport

“ODEGAARD I MUNGOI GUXIMI”/ Valdano: Haaland ose Mbappe? Do të merrja në ekip…

Martin Odegaard është një lojtar i Arsenal-it tashmë.

Një lajm që Jorge Valdando e ka komentuar me këto fjalë: “Nuk besoj se ka luajtur keq kur është aktivizuar, por i ka munguar pak guxim, nuk ka rrezikuar shumë”, ka thënë ish-drejtori i përgjithshëm i Los Blancos.

“I ka munguar durimi. Një lojtar i Real-it duhet të jetë i aftë të vuajë, nuk duhet të dorëzohet kaq shpejt. Aq më pak një i ri, i cili është në garë me dy yje si Kroos dhe Modric”.

“Haaland ose Mbappe? Do të merrja Haaland. Ka aftësinë për të lëvizur në hapësira të ngushta, di të shënojë me vazhdimësi. Mbappe është një kampionat, por Haaland është më mbresëlënës. Shënon në të gjithë mënyrat”.

Related posts

I FRIKËSOHET “KUQEZINJVE” EDHE ME MUNGESA/ Trajneri i Celtic: Ibra nga më të mirët e të gjitha kohërave

Delo.autor

Dënohet mbrojtësi i Chelseas, ja sa do të mungoj

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Sevilla pezullon stërvitjen para Romës, futbollisti rezulton me Covid-19

Delo.autor

Leave a Comment