Futboll Premier League Sport

KËSHILLON TRAJNERIN GUARDIOLA/ Ish-mbrojtësi Richards: Ja lojtari që duhet të marrë për të fituar Premier League

Manchester City duhet të marrë Diego Costa-n.

Ky është sugjerimi i ish-mbrojtësit të Qytetarëve, Micah Richards, për Pep Guardiola:

“Nëse do ta merrnin tani, do ta fitonin sigurisht Premier League. Costa është 32 vjeç dhe natyrisht nuk është një zgjidhje afatgjatë, por është një lojtar pa ekip dhe do të bënte punë deri në fund të sezonit”.

“Është një sulmues i madh, që do t’i ofronte një plan B shumë të mirë Guardiola-s dhe do të ishte një problem për çdo mbrojtje. Do të shënonte të paktën 10 gola”.

Related posts

Ronaldo: U zhgënjeva nga interesimi i Realit dhe Juves, tek United plotësova një ëndërr

Q.Autor

DËSHTIM TOTAL/ Inter eliminohet nga Champions dhe Europa League. E mbyll e fundit në grup

Delo.autor

SKËNDERBEU-TEUTA/ Të dy skuadrat synojnë fitoren për biletën e Europës (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment