Formula 1 Sport

PAS 6 JAVËSH NGA AKSIDENTI I FRIKSHËM/ Piloti Grosjean më në fund i lirë nga fashot. Por dora e tij… (FOTO)

Pak më shumë se gjashtë javë pas një prej incidenteve më dramatike në vitet e fundit, më 29 nëntor në Sakhir, Romain Grosjean ka marrë për herë të parë nga mjekët që po e trajtojnë atë autorizimin për të kaluar një ditë të tërë pa veshje dore i djegur nga Ferrari i tij.

Kjo ndodhi të dielën e kaluar dhe shoferi francez tregoi shkallën e dëmtimit përmes mediave sociale.

E diela 10 janar: një datë që do të rrethohet me të kuqe në kalendarin e Romain Grosjean 2021. Ish-shoferi i Formula 1 tani ishte në gjendje të kalonte tërë ditën pa fasha ose veshje në duart e tij të djegura në Sakhir (sidomos majtas), në aksidentin që i dha fund karrierës së tij në formulën më të lartë pas Grand Prix 181 .

Shoferi 34-vjeçar francez kishte caktuar një takim me mjekun në fillim të javës :

“Dita e parë tërësisht i pafashuar. Çfarë ndjesie e shkëlqyeshme! Kaq e lehtë të harrosh se sa i përsosur është trupi ynë kur funksionon mirë. Tani le ta vendosim fashën për një natë para vizitës tjetër kontrolluese”.

Related posts

PSG-REAL MADRID/ Francezët me sulm të ri, Hazard titullar (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Liliana tregon bisedat me Neymarin

Sadik.Autor

Salah ka dy arsye të forta për të qenë në fushë sot

Sadik.Autor

Leave a Comment