Futboll La Liga Sport

REAL SOCIEDAD-BARCELONA/ Koeman kërkon finalen e Superkupës së Spanjës pa Messin në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Real Sociedad-Barcelona është gjysmëfinalja e vetme për Superkupën e Spanjës që do të luhet sonte në Estadio El Arcangel. Lionel Messi nuk ka startuar sonte për Barcelonën derisa skuadra e Ronald Koeman e kërkon trofeun e parë këtë sezon.

Në Estadio El Arcangel, Barcelona do të luajë si mysafirë i Real Sociedadit që ka ditur të jetë një skuadër e papërshtatshme sivjet. Adnan Januzaj nuk ka startuar në këtë ndeshje por ai është në bankën rezervë.

Në anën tjetër Koeman sonte ka zgjedhur që të startojë me Antoine Griezmann, Braithwaite dhe Dembele në sulm. Fituesi i kësaj ndeshje do të luajë kundër fituesit të ndeshjes Real Madrid – Athletic Bilbao, që do të luhet nesër.

Formacionet zyrtare:

Real Sociedad

Barcelona

Related posts

Valencia rikthehet tek fitorja, mposht me vështirësi Gironan

Q.Autor

E PAPRITUR/ NEYMAR marrëveshje sekrete me REALIN? Vjen përgjigja e PSG

Isa.Autor

CHAMPIONS/ Pas 14 minutash lojë, Griezmann zhbllokon sfidën ndaj Ferencvaros me një finte (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment