Futboll Kombëtarja Sport

VAZHDON SHKËLQIMIN NË TURQI/ Rroca nuk di të ndalet, mesfushori merr një tjetër vlerësim të rëndësishëm

Eduart Rroca nuk di të ndalet, teksa vazhdon të shkëlqejë në Turqi, atje ku aktivizohet me skuadrën e Ligës së Parë, Istanbulspor.

Nuk mund të zhgënjente as në mesjavë, teksa shkëlqeu duke dhënë dy asiste për skuadrën e tij, në fitoren 5-0 ndaj Balikersirspor. Për këtë arsye, ish-mesfushori i Kukësit dhe Luftëtarit ka marrë një tjetër vlerësim në Turqi.

Ai është zgjedhur në formacionin e javës, përkrahë lojtarëve të tjerë që gjithashtu shkëlqyen në fushë. Kujtojmë se përveç asistove, Rroca këtë sezon ka shënuar edhe 6 gola.

Related posts

“LOS BLANCOS” NË KOLAPS TOTAL/ Perez e telefonoi të marrë Realin në “dorë”, Zidan vendos për të ardhmen

Delo.autor

HABIT KALINIC/ Pas përjashtimit nga trajneri Daliç, vendos të refuzojë edhe…

Isa.Autor

ËSHTË I HUAZUAR TEK FRANKFURT/ Andre Silva: Milani? E kam të qartë të ardhmen time!

Delo.autor

Leave a Comment