Futboll Sport

“VJEN NJË KOHË NË JETË KUR…”/ U rrit te klubi holandez, futbolllisti me mesazh emocionues lamtumire

Jorrit Hendrix largohet nga PSV pas 16 vitesh në klub dhe fillon një aventurë të re në Rusi me fanellën e Spartak Moscow.

Kjo u njoftua nga faqja zyrtare e klubit holandez. “Vjen një kohë në jetë kur është e drejtë të bësh një hap përpara në karrierën tënde.

Jam krenar që e imja u dominua nga fanella e PSV. Unë jam një lojtar i vërtetë i klubit dhe do të qëndroj gjithmonë kështu edhe pse mezi pres të filloj një aventurë e re në një klub të madh evropian dhe në një kampionat të shkëlqyeshëm”, fjalët e lojtarit.

Related posts

LUAJNË PA ICARDIN/ Brenda 4 minutash Interi shënohen dy gola të shpejtë (VIDEO)

Delo.autor

Barcelona përgatit dy blerje/ Katalansit sulm fronat për të gjetur zëvëndësuesin e Iniestës

Isa.Autor

VDEKJA E EMILIANO SALA/ Tani Cardiff rrezikon shumë, pa sulmues dhe…

Delo.autor

Leave a Comment