Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Dikur shkëlqeu tek Roma, mesfushori Strootman kthehet në Serie A tek klubi…

Përmes faqes zyrtare të klubit, Genoa njoftoi mbërritjen e Kevin Strootman në merkaton e janarit, i thirrur për të ndihmuar Ballardinin të sigurojë mbijetesën në Serie A.

Ish-futbollisti i Romës dhe aktualisht te Marseille mbërrin në formën e huazimit deri në të fund të sezonit.

“Genoa Cfc njofton se ka fituar të drejtën e përkohshme sportive të shërbimebe të Kevin Strootman nga Olympique de Marseille

Lojtari tashmë ka zhvilluar seancën e tij të parë stërvitore me shokët e tij të rinj”.

Related posts

Romë e vogël me të mëdhatë, mbrojtja mbetet më e mira

Delo.autor

Nuk luajti kundër Realit dhe Valencias. Sadiku tregon arsyen pse s’po debuton me Levanten

Q.Autor

“NËSE SHËNOJA 10 GOLA NË ÇDO SEANCË STËRVITORE…”/ Lewa fitoi bastin me Klopp, trajneri gjerman u detyrua të dorëzohej

Delo.autor

Leave a Comment