Futboll Sport

ÇËSHTJA “SUAREZ”/ Federata Italiane e Futbollit, presion Juves: E gjitha do të shqyrtohet nga…

Fakti se Juventusi mund të ketë ndërhyrë në provimin fals të Luis Suarezit këtë verë, në mënyrë që uruguaiani të merrte pasaportën italiane dhe më pas të firmoste me bardhezinjtë, nuk po hetohet vetëm nga prokuroria e Peruxhas, por pritet që të merret në shqyrtim edhe nga Federata Italiane e Futbollit.

Këtë e ka konfirmuar vetë numri një i saj, Gabriele Gravina: “Kam lexuar çfarë kanë shkruar gazetat, por edhe ne i kemi kërkuar aktet prokurorisë së shtetit, për të thelluar dhe hetuar këtë çështje edhe në aspektin sportiv.

Nëse ka pasur ndonjë ndërhyrje nga drejtuesit e skuadrës në fjalë, patjetër që ne do të japim një vendim serioz dhe paanshëm për çështjen ‘Suarez’”, tha Gravina.

Related posts

ALISSON PORTIERI MË I MIRË NË BOTË/ Shikoni pritjen “MAGJIKE” që i bëri “Pleshtit” (VIDEO)

Delo.autor

“NUK MUND TË HAJA DHE TË FLIJA”/ Marcelo tregon ankthin para ndeshjes me Liverpool: Kisha frikë se nuk më lejonin të…

Delo.autor

Kastrioti-Tirana/ Formacionet: Hoxhallari përfundon në tribunë, Ze Maria me shumë ndryshime

Isa.Autor

Leave a Comment