Futboll Sport

E DHIMBSHME/ Triumfoi në derbi, ndërron jetë papritur trajneri 60-vjeçar

Lajm i trishtë për hendbollin kroat por jo vetëm, trajneri i skuadrës së femrave Podravka, Zlatko Saraçeviç ka ndërruar jetë menjëherë pas fitores në derbi ndaj Lokomotivës së Zagrebit me rezultat 32:29, por që rezultoi fatale për trajnerin e njohur.

saracevic
Këtë lajm e ka publikuar media kroate “24sata.hr” e cila deklaron se Saraçeviç dha një deklaratë për media, dhe gjatë rrugës për në shtëpi ai u sëmur dhe u dërgua me urgjencë në spital me ambulancë dhe thuhet se arresti kardiak ka qenë arsyeja kryesore që çoi në vdekjen e trajnerit të njohur 60-vjeçar.

Related posts

E DUAN ME PATJETER/ Barcelona vendos një afat kohor për të pritur yllin e PSG

Isa.Autor

ARSENAL NË KRIZË FINANCIARE/ Tre klube të mëdha “shënjestrojnë” sulmuesin e “Topçinjve”…

Delo.autor

E TRADHËTUAN/ BERHAMI tregon çfarë do të bëjë pas PËRJASHTIMIT nga Kombëtarja e Zvicrës

Isa.Autor

Leave a Comment