Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

BOTËRORI 2022/ Sfidën do ta gjykojë një jurist, ja 4-shja që do të vendosë drejtësi në Shqipëri-Andorra

Mbrëmjen e nesërme, Shqipëria do të zbresë në fushë për tu përballur me Andorrën për sfidën e fundit eliminatore të Botërorit.

Kjo do të jetë ndeshje pa objektiva për kuqezinjtë, por fitorja është detyrim për të hedhur pas krahëve humbjen turpëruese me Anglinë. Ndeshja i është besuar një gjyqtari letonez, Andris Treimanis i cili nuk ka një karrierë të pasur me ndeshje ndërkombëtare.

Treimanis punon paralelisht dhe si avokat në Letoni, i cili është dhe profesioni i tij i dytë. Asistentët dhe gjyqtari i katërt do të jenë letonez, por VAR-i i është besuar belgut Laurenc Viser.

GJYQTARËT QË DO TË VENDOSIN DREJTËSI NË NDESHJEN SHQIPËRI-ANDORRA

Gjyqtar: Andris Treimanis (Letoni)

Asistent i parë: Haralds Gudermanis (Letoni)

Asistent i dytë: Aleks Spasjoņikovs (Letoni)

Gjyqtar i katërt: Aleksandres Golubevs (Letoni)

VAR: Laurenc Viser (Belgjikë)

AVAR: Erik Lambrekts (Belgjikë)

Related posts

SEZONI I DËSHTUAR PËR “DJAJTË E KUQ”/ Ja vlera “STRATOSFERIKE” që HUMBASIN në tregun global

Delo.autor

SKANDAL/ Ish-lojtari i Gjermanisë në telashe, i’u gjetën 30 foto të fëmijëve të abuzuar seksualisht

Delo.autor

MBYLLET JAVA E 27 NË SUPERIORE/ Teuta nuk e lëshon “fronin”, Partizani ngjitet i dyti. Ja renditja…

Delo.autor

Leave a Comment