Futboll Seria A Sport

EUROPA LEAGUE/ Milan kualifikohet me vuajtje në çerekfinale falë Kessie dhe portierit Donnarumma

Milan është kualifikuar në 1/8-at e Europa League falë barazimit 1-1 të marrë mbrëmjen e sotme në San Siro kundër Crvena Zvezda-s në ndeshjen e kthimit të 1/16-at.

Kuqezinjtë kanë kaluar në raundin pasardhës falë golave të shënuar në transfertë (2-2 në ndeshjen e parë), dhe penalltisë së Kessie që ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 9-të.

Reagimi i Crvena Zvezda-s ka sjellë golin e barazimit të Ben në të 24-ën. Një mrekulli e Donnarumma-s ka vulosur kualifikimin e Djallit.

Milan ka fituar 18 penallti në këtë sezon, të paktën 3 më shumë se çdo skuadër tjetër e pesë kampionateve kryesore të Europës në sezonin aktual në të gjitha kompeticionit.

Related posts

LËSHOHET “BOMBA” NGA ITALIA/ Rezultate negative, klubi i madh gati të shitet për 750 milionë euro

Delo.autor

TRONDITET MILANI/ Protesta e ashpër ndaj arbitrit, ja sa ndeshje PEZULLOHET HIGUAIN

Isa.Autor

NGA GOLAT TEK MUZIKA/ Ish INTERISTI tregon jetën e re si DJ, pritet që të bëhet edhe…

Isa.Autor

Leave a Comment