MMA Sport

“KA QENË GJITHMONË DËSHIRA IME”/ Khabib s’heq dorë nga ëndrra: Kam folur me CR7, Al-Khelaifi dhe Ceferin

Khabib Nurmagomedov ëndërron të luajë futboll si profesionist.

Kampioni i UFC, i tërhequr në 2020-ën, ka shpjeguar për Match TV ëndrrën e tij të fëmijërisë:

“Të luaj futboll ka qenë gjithmonë dëshira ime. Nga ana tjetër, futbolli është mbreti i sporteve. Kam folur me Ceferin (presidenti i UEFA-s), presidentin e PSG, Al-Khelaifi, dhe me Cristiano Ronaldo-n (të dy janë bërë miq gjatë kohës së CR7 në Madrid)”, ka thënë Khabib.

Nurmagomedov ka përmendur më pas Real Madrid si klubin e ëndrrave, edhe pse “natyrisht, Spartak është fantastik”.

Related posts

Klubi i Kategorisë së Parë kërkesë Ardjan TAKAJT: Po u përjashtua Korça, eja investo te ne

Sadik.Autor

KRITIKAT E PRESIDENTIT HALILI/ Trajneri Egbo bën gati ndryshimet te Tirana, 7 pozicione në rrezik

Delo.autor

HISTORIA PREKËSE/ David SILVA rrëfen arsyen përse do të largohet nga Man City

Isa.Autor

Leave a Comment