Futboll Seria A Sport

KORONAVIRUSI/ Klubi i Serisë A në pritje të përgjigjes për testet e tjera të tamponit. Merret vendimi për anulimin e…

Paniku ka përfshirë klubin e Torinos, ku deri tani janë konfirmuar 3 raste me Koronavirus. Në klub po mundohen të tregohen të kujdesshëm në mënyrë që të mos rrezikojnë një shpërthim të virusit brenda skuadrës.

Pas 3 rasteve, te Torino tani janë në pritje të përgjigjes për testet e tjera të kryera. Deri në momentin që do të dalin përgjigjet, klubi ka marrë vendimin për anulimin e stërvitjes.

Klubi ka dalë me një komunikatë zyrtare, ku thuhet se është anuluar stërvitja e ditës së sotme, deri në momentin që do të dalin përgjigjet e testeve, pasi i tremben mundësisë se mund të ketë edhe raste të tjera me virus në skuadër.

Related posts

BARCELONA-JUVENTUS/ Ronaldo rikthehet në “Camp Nou”, ja si e presin tifozët CR7 (VIDEO)

Delo.autor

TALENTI ISHTE PRANË KALIMIT TEK MILANI/ Mino Raiola e mohon: Unë nuk përdor Facebook për të bërë…

Delo.autor

FITORE ME SHUMË VLERA/ Real Madrid mposht Valladolid falë Casemiro-s dhe rihap garën për titull

Delo.autor

Leave a Comment