Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Milan-Crvena Zvezda. Rezultati 1-1

Milani do të zbresë sonte në fushë ndaj Crvena Zvezda për ndeshjen e kthimit në Europa League, faza e eliminimit direkt. Kuqezinjtë do të kenë një formacion me disa ndryshime, por jo edhe aq shumë, pasi trajneri Pioli ka vendosur edhe titullarët.

Kështu, ulen në stol Ibrahimovic, Tonali, Theo dhe Kjaer, ndërsa në fushë janë Donnarumma, Kessie, Leao, por edhe Calhanoglu, Calabria, Romagnoli dhe Tomori.

Bie në sy ndryshimi në sulm me Castillejo dhe Krunic, por sidomos Calhanoglu. Stol edhe për Rebic, aty ku do të jetë edhe Diaz gjithashtu.

 

LIVE/ Milan – Crvena Zvezda 1-1

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 24/ Crvena Zvezda barazon shifrat me golin e shënuar nga El Fardou Ben.

MINUTA 9/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Franck Kessie me penallti.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

DY GOLA NË 8 MINUTA/ Roshi zgjidhet njeriu i ndeshjes! Ja statistikat fantastike të shqiptarit

Delo.autor

ZJARRI NË “NOTRE DAME”/ Klubi i PSG-së bën gjestin e madh, dhuron 500 bileta falas për…

Delo.autor

E FUNDIT/ Duka flet për shortin: Kualifikimi është një objektiv që mund ta…

Isa.Autor

Leave a Comment