Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

NUK DI TË NDALET NË AUSTRALI/ Ish-sulmuesi i Kombëtares shënon dopietë me skuadrën e tij. Feston para tifozëve (VIDEO)

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Ish-sulmuesi i Kombëtares, vazhdon të shënojë me skuadrën e tij, Uester Junajtid. Të njëjtën gjë ka bërë edhe sot, ku ka shënuar jo një gol, por dy.

Uestern Junajtid fitoi 4-1 në kampionat ndaj skuadrës së Makartur, ndërkohë që dy prej golave u shënuan nga Berisha. Shqiptari shënoi golin e dytë dhe të 4-t të ndeshjes. Ky është goli i tretë për 35-vjeçarin për 2021, teksa arriti të shënojë edhe javën e kaluar.

Ndonëse vitet e tij mbi supe shtohen, Berisha vazhdon të bëjë atë që di më mirë, të shënojë gola pa u ndalur. Kujtojmë se ndeshjet në Australi luhen në praninë e një numri të reduktuar tifozësh.

Related posts

Roma po mendon që të transferojë Simone Zaza si zëvendësues të Edin Dzeko

Q.Autor

Guardiola zbulon arsyen pse City po shkatërron çdo kundërshtar në fushë

Q.Autor

NUK U TRANSFERUA TEK BARCELONA/ Depay tregon të vërtetën: Ja pse nuk u realizua…

Delo.autor

Leave a Comment