Futboll Ligue 1 Sport

PËRBALLJA NDAJ BARCELONËS NË CHAMPIONS/ PSG merr goditjen e madhe, vjen lajmi i hidhur për Neymar

Sulmuesi brazilian Neymar do të humbasë raundin e 16-ave të javës së ardhshme ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në Champions League me Barcelonën pas një dëmtimi në ijë që ai mori të mërkurën në mbrëmje në ndeshjen e Coupe de France me Caen.

Neymar bëri skanime këtë mëngjes në një spital në Neuilly-sur-Seine i cili konfirmoi se ai ka një ndrydhje të gradës 2 dhe pritet të jetë jashtë për rreth 4 javë, sipas një njoftimi zyrtar nga PSG, duke i dhënë atij një shans të jashtëm për të qenë në dispozicion për pjesën e dytë të takimit.

Related posts

MANCHESTER UNITED-PSG/ “Liga e Kampionëve”: “Djajtë e Kuq” po lulëzojnë, kundërshtari i tij po vuan (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

PO HUMBTE SKUADRA NË SHTËPI/ Ultrasit ndërpresin ndeshjen e Europa League

bora.autor

Sfida që premton spektakël, Tirana e Teuta gati të “ndezin” kampionatin

Isa.Autor

Leave a Comment