Futboll Seria A Sport

PËRDORI FJALË BLASFEMIKE NDAJ SHOKUT TË SKUADRËS/ Veterani Buffon mëson vendimin përfundimtar nga Gjykata Kombëtare

Portieri i Juventusit, Xhanluixhi Bufon është gjobitur me 5 mijë euro nga Gjykata Federale Kombëtare. Gardiani legjendar i futbollit Italian dhe botëror u hetua për përdorim të fjalëve blasfemike gjatë sfidës së 19 dhjetorit të vitit të kaluar kundër Parmës. Megjithëse, ai rrezikonte të pezullohej me një ndeshje. Ditën e sotme, gjyqtari i çështjes vendosi vetëm ta gjobiste 43-vjeçarin.

Në atë sfidë të Serisë A, Bufon u kap nga kamerat e stadiumit duke përdorur fjalë blasfemike ndaj shokut të skuadrës Manolo Portanova. Për të njëjtën shkelje, futbollisti i Romës Brajan Kristante dhe ai i Lazios Manuel Laxari janë përjashtuar me nga një takim.

Related posts

Mavraj: U nxitova, por skocezi më provokoi. Ja çfarë ndodhi te kartoni i kuq

Isa.Autor

Rrezikoi të ishte “shkatërrimtari” i Liverpool, Van Dijk flet për penalltinë

Isa.Autor

FOTO E TRUPIT TË EMILIANO SALA?! Policia nis kërkimin se kush e ka hedhur në rrjetet sociale

bora.autor

Leave a Comment