Futboll La Liga Sport

REAL MADRID-GETAFE/ “Los Blancos” synon fitoren për t’ju afruar rivalit në krye (FORMACIONET ZYRTARE)

Real Madrid pret sonte në Alfredo di Stefano skuadrën e Getafes Los Blancos synojnë që të arrin të një fitore sonte në mënyrë që t’i afrohen në vetëm pesë pikë Atletico Madridit, të cilët barazuan mbrëmë me rezultat 2-2 në Wanda Metropolitano.

Zidane sonte ka startuar me Benzema, Asensio e Vinicious Jr në sulm derisa synon rezultat pozitiv pas fitores në vikend kundër Huescas.

Real Madridi është në vendin e tretë me 43 pikë sa Barcelona dhe ka tetë pikë më pak se Atletico që janë në vendin e parë. Atletico ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar

Formacionet zyrtare:

Real Madrid

Getafe CF

Related posts

Inter në ‘ankth’, Guardiola kërkon me ngulm mbrojtësin e zikaltërve

Q.Autor

NBA/ Beal nuk mjafton për Wizards, Clippers triumfojnë ndaj Spurs

Delo.autor

FITORE E MERITUAR/ Vllaznia mposht Apoloninë falë Hoxhaj dhe vazhdon në krye të renditjes

Delo.autor

Leave a Comment