Futboll Seria A Sport

JUVENTUS-INTER/ “Bardhezinjtë” një hap larg finales, Conte kërkon përmbysjen e madhe (FORMACIONET ZYRTARE)

Juventus është një hap larg finales së Kupës së Italisë, ndërsa Inter do të kërkojë të përmbysë humbjen 2-1 të pësuar në gjysmëfinalen e parë.

Andrea Pirlo ka vendosur të ndryshojë në krahasim me ndeshjen e parë: Danilo e Cuadrado në krahun e djathtë, Alex Sandro dhe Bernardeschi në të majtin. Kulusevski në sulm me Ronaldo-n, kthehet Bentancur në mesfushë.

Demiral-De Ligt, dyshja e qendërmbrojtësve.

Kthehen  Hakimi dhe Lukaku për Conte-n, të dy të skualifikuar për ndeshjen e parë. Eriksen me Brozovic dhe Barella në mesfushë, në sulm do të jetë Lautaro në krah të belgut.

Formacionet zyrtare të Juventus-Inter:

Juventus (4-4-2): Buffon; Danilo, Demiral, De Ligt, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Bernardeschi; Kulusevski, Ronaldo.

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Eriksen, Brozovic, Darmian; Lukaku, Lautaro.

Related posts

SFIDA NDAJ BELGJIKËS PËR NATIONS LEAGUE/ Deschamps: Juventus është shtëpia ime e dytë, kam gabuar që…

Delo.autor

PAS TRIUMFIT ME “POKER” NDAJ CAGLIARIT/ Sarri i thur elozhe ekipit: Ishim më të disiplinuar…

Delo.autor

21-VJEÇARI QË U KTHYE NË TITULLAR PËR ZIDANE/ Habit e ëma e yllit të Realit: Djali im parashikoi të ardhmen, pasi…

Delo.autor

Leave a Comment