Futboll Premier League Sport

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Manchester United mposht në “Old Traford” Newcastle

Manchester United ka mundur 3-1 Newcastle dhe është kthyer në vendin e dytë të renditjes së Premier League.

Djajtë e Kuq, që kishin marrë vetëm dy barazime në dy ndeshjet e fundit të kampionatit, kanë siguruar tri pikët në Old Traford falë golave të Rashford (30′), James (57′) dhe Fernandes (75′). Saint-Maximin ka shënuar për miqtë (36′).

Që nga momenti i debutimit të tij në Premier League më shkurtin e 2020-ës, Bruno Fernandes (11) ka shënuar më shumë gola me penallti se çdo skuadër tjetër, me përjashtim të United, në kampionat (Chelsea dhe Leicester, 9).

Related posts

PLAS NË DEVOLLI-TURBINA/ Shikoni përplasjet në tribuna dhe në fushë gjatë ndeshjes (VIDEO)

Delo.autor

KOREJA E JUGUT RIHAP FUTBOLLIN/ Kapiteni i klubit më prestigjoz: E kemi të ndaluar të flasim!

Delo.autor

“NUK QENKA DHE AQ KEQ TË NGECËSH NË KENIA”/ Luiza Gega flet nga Afrika: Po bëj fazën përgatitore më të gjatë të jetës

Delo.autor

Leave a Comment