Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KUPËN E RUSISË/ Bernard Berisha hero, i jep kualifikimin Akhmat Groznit me 10 lojtarë

Ish-futbollisti i Besës së Kavajës dhe Skënderbeut, në Kategorinë Superiore, Bernard Berisha, bëri heroi në ndeshjen e 1/8-ve të Kupës së Rusisë, duke i dhuruar kualifikimin në transfertë skuadrës së Akhmat Groznit në përballjen ndaj Rostovit.

Shqiptari i Kosovës, gjeti rrugën e rrjetës nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 19-të. Skuadra e Akhmatit luajti për afro 1 pjesë me 10 lojtarë pasi Nenakhov u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 47-të.

Kjo ishte ndeshja e parë zyrtare për vitin 2021 për Bernard Berishën, i cili e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme këtë vit të ri kalendarik.

 

Related posts

DERBI I ANGLISË/ Manchester City-Manchester United, 90 minuta që vlejnë 1 shekull histori

Delo.autor

Skandali/ Pesë arbitra bëjnë fushatë për Armand Dukën

Q.Autor

Falcao “shpërthen” ASHPËR: Ja çfarë na bëri gjyqtari gjatë ndeshjes kundër Anglisë

Isa.Autor

Leave a Comment