Futboll Sport

SERBI-PORTUGALI/ Trajneri Santos i beson treshes së sulmit Silva, Ronaldo dhe Jota (FORMACIONET ZYRTARE)

Kombëtarja e Portugalisë dhe Serbia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen kualifikuese të vlefshme për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Portugezët janë mysafir të serbëve në takimin e dytë kualifikues në kuadër të Grupit A, takim që zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin ‘Rajko Mitic’ në Beograd. Ekipi i Fernando Santos vjen nga një fitore minimale ndaj Azerbajxhanit dhe synon edhe fitoren e dytë në këtë grup.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme. Te Portugalia, nga minuta e parë luan ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo dhe emra tjerë si Bernardo Silva dhe Bruno Fernandes.

Serbia: Dmitrovic; Milenkovic, S.Mitrovci, Pavlovic; Lazovic, Milinkovic-Savic, Gudelj, Kostic; Tadic; Vlahovic, A.Mitrovic;

Portugalia: Lopes; Cancelo, Dias, Fonte, Cedric; Bruno Fernandes, Oliveira, Danilo; Jota, Ronaldo, Bernardo Silva;

Related posts

ZBULOHET RAPORTI I ARBITRIT/ Ja pse ndëshkoi “Pleshtin” dhe Medel me karton të kuq

Delo.autor

TIRANA-DINAMO/ Shkëmbi i ka idetë e qarta, ndryshon skemën për derbin. Ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

“DIVORC” TOTAL MES STRAKOSHËS DHE LAZIOS/ Igli Tare hedh sytë për portier te ekipi ku u transferua Muriqi

Delo.autor

Leave a Comment