LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester City-Southampton. Rezultati 5-2

Po luhet ndeshja mes Manchester City dhe Southampton e vlefshme përt.

City u befasua vikendin që lamë pas, duke u mposhtur 2-0 nga Manchester United, që ndali ecurinë mbresëlënëse prej 21 fitoreve me radhë.

Sido që të jetë, City vazhdon të jetë 11 pikë larg ndjekësit më të afërt dhe sonte do të kërkojë këndellje që diferenca me pikë të mbete e tillë. Kjo sfidë zhvillohet nga ora 19:00 në kuadër të xhiros së 29 në Premierligë.

LIVE/ Manchester City – Southampton 5-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 59/ Manchester City shënon golin e pestë falë Kevin De Bruyne.

MINUTA 56/ Southampton ngushton diferencën me golin e shënuar nga Che Adams.

MINUTA 55/ Manchester City thellon shifrat me golin e shënuar nga Phil Foden.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+3/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Ilkay Gundogan.

MINUTA 40/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Riyad Mahrez.

MINUTA 25/ Southampton barazon shifrat me golin e shënuar nga James Ward-Prowse.

MINUTA 15/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Kevin De Bruyne.